3.6.6. Стосовно звітності про міжнародні передачі товарів, імпортованих в україну з отриманням міжнародного імпортного сертифікату
     Форми звітності про міжнародні передачі товарів, імпортованих в Україну з отриманням міжнародного імпортного сертифікату є аналогічними як для звітності за результатами реалізації дозволів.
     Відзначимо, що на відміну від дозволу міжнародний імпортний сертифікат (МІС) – це документ, що не має як такого терміну дії.
     Після передачі іноземній стороні МІС може використовуватися протягом більш ніж одного року – до повного ввезення вказаних у ньому товарів.
     Відповідно, звіт про фактично здійснену (не здійснену, частково здійснену) міжнародну передачу зазначених у сертифікаті товарів надається за кожний рік з дати оформлення сертифіката, не пізніше трьох місяців.
     Після здійснення імпорту повного обсягу зазначеного в сертифікаті товару або у разі відсутності у подальшому намірів здійснювати такий імпорт суб'єктом подається остаточний звіт про фактично здійснений імпорт товарів.
     У разі, коли сертифікат не було передано компетентним державним органам держави експортера протягом шести місяців з дати його оформлення Держекспортконтролем або не було використано цими органами і повернуто українському імпортеру останній повертає такий документ Держекспортконтролю не пізніше одного року з дати отримання сертифіката. Сертифікат повертається разом із супровідним листом, в якому повинно бути визначено причини невикористання сертифікату.
     У цьому листі звіти до Держекспортконтролю не подаються.
     Після ввезення усього обсягу покритого державною гарантією товару (або відсутності намірів щодо подальшого ввезення) звітність по МІС має відображати його кінцеве використання.
     Звіт про використання (невикористання, часткове використання) товарів у заявлених цілях стосовно зазначених у сертифікаті товарів надається не пізніше трьох місяців за кожний рік з дати оформлення сертифіката. Після здійснення імпорту повного обсягу зазначеного в сертифікаті товару (або у разі відсутності у подальшому намірів здійснювати такий імпорт) звіти подаються до остаточного використання товару не пізніше трьох місяців за кожний рік з дати оформлення сертифіката.
     На практиці кінцеве споживання товару може бути помітно відтерміноване у часі.
     Наприклад, товар був ввезений імпортером в Україну, однак, в силу низки причин (відсутність бюджетного фінансування) не був прийнятий кінцевим споживачем. В такому випадку до вирішення питання про передачу товару кінцевому споживачу у звітності доведеться описувати вказану ситуацію, оскільки без передачі кінцевому споживачу не може бути як такого кінцевого споживання.
     Друга подібна ситуація – оптова торгівля. Коли контрольований товар був завезений з метою його перепродажу. В такому випадку подання звітності про кінцеве використання є можливим вже після того, як буде вирішено питання про передачу товару іншому кінцевому споживачу на території України  і вже у цього кінцевого споживача товар знайде своє використання в певному місці на (для) конкретного об’єкта.
     Третя ситуація – товар (запчастини для літаків) після його імпорту був покладений на склад авіаремонтного підприємства та використаний при здійсненні ремонту літака на замовлення третьої країни.